Web Tasarım – Web Tasarım nedir?

Yeni bir web sitesine sahip olamk isteyenler için öncelik olarak web tasarım nedir kısaca bahsedelim….

Kişi yada kurumları tanıtmak amacı ile internet tarayıcılarının (browser) görüntüleyebileceği biçimde, hazırlanmış özel tasarımlardır. Hazırlanan bu tasarımların, klasik grafik tasarım işinden farklı olarak tarayıcıların okuyabileceği HTML diline çevrilmesi gerekir. Bu işde uzman kişilerede web master veya web tasarımcısı nedir.

Web Tasarım’da istediğiniz proje için size özel tasarımlar yapılır, yani siz nasıl bir iş yaparken kendi işçiliğinizi gösteriyor iseniz web site yaparken bir web tasarımcı da kendi işini yaptığı sanata göre gösterir.

Web Sitenin Önemi
Neden bir web sitesine sahip olmak isteiğinizi bilmiyorsanız işte bu yazımız tam size göre. Kendi iş yeriniz veya şahsınıza ait bir web sitesi olması sizin veya markanızın daha popüler olmasını bir adım daha ileri götürür. Nasıl mı?
Artık dünya nüfusunun neredeyse hepsi internet dünyasında. Ve bu internet dünyasında her zaman kullanıcılar kendi ihtiyacına göre arama motorlarında (Google, yandex, bing vb.) web sitesi aramasını yapar. Örneğin anahtarcı dükkanınız var ve müşteri internet üzerinden anahtarcı olarak arama yaptığında neden sizin web sayfasını ziyaret etmesin ki? Bu sayede müşteri potansiyelinizide arttırmış olursunuz.
Ama web sitesine sahip değilseniz sadece bakkal ve küçük bir esnaf gibi dükkanınızda oturursunuz ve müşteri gelmesini beklersiniz.

Web Tasarım (Web Sitesi) Nasıl Yapılır ?
Benim görüşüm her bir web sitesi kullanıcıya özel olmalı, hem müşterinin diğer web sitelerine göre ayırt etme hemde web tasarımcının kendini geliştirmişliği ortaya çıkmasıdır. Yani bir kurumsal web sitesi her farklı firmaya aynı görselde görünen web sitesi kurulmamalı daha farklı kurumsal firmanın kullandığı renklerle uyumlu hale getirilmeli.

Web sitesi nasıl yapılır sorusuna ise, web sitesinin bir çok yapılış şekli vardır. HTML+CSS dediğimiz sadece web sitenin arayüzünü yani sadece görsel kısmı olan bir nevi sitemizi ilk açtığımızda bizi karşılayan görsel tasarımdır. Daha sonra sitenin fonksiyonel olarak çalışmasına da PHP veya ASP.Net dediğimiz arka kodlama yapılır. Bu sayede sitede veri akışı güncelleme gibi bir çok işlem yapılabilir.

Web sitesi yapımı işi çok kısa sürede ve uygun maliyetlerle yapılabildiği gibi, uzun uğraşlar, uzun bir zaman ve yüksek maliyetlere de yapılabilir. Bu tamamen işletmenin bu işe verdiği değerle ilgilidir. Veya müşterinin istediği web sitenin zorluğuna veya basitliğine göredir.

Ucuz Web Sitesi mi Pahalı Web Sitesi mi?
Aslında burada ucuz veya pahalı denilen birşey değil. Örnek olarak şöyle bahsedeyim; İki tane ayakkabı aldığınızı düşünelim. Biri 50 TL, diğeri 250 TL. Burda örnekte aslında tabikide cebinize göre alırsınız. Fakat, 50 TL olan ayakkabı sadece 3 ay giyiyorsunuz ve markası hiç duyulmamış ve abuk sabuk bir marka. Diğer 250 TL’lik ayakkabı Nike markalı ayakkabı. Nike dediğimizde oo kalite falan dediğinizi biliyorum. Bunun gibi bir çok örnek verilebilir. Yani aslında ucuz web siteler bir müddet sonra güncelleme yapılmaz ve satan firmada daha da peşine düşmez hiçbir şekilde istediğiniz desteği alamazsınız.

Ben burada size pahalı bir web sitesine sahip olun demiyorum. Sadece her işin bir değeri olduğu gibi web tasarımında bir değeri vardır. Bu değeri veren web tasarımcıdır.

Ben de Samsun web tasarım olarak bir çok web tasarımcılar arasında yer almış hatta google arama motorunda popülerliğimi arttırmış bulunuyorum. İsterseniz bu yazımda Samsun Web Tasarım olarak arama motorunda arattığınızda benim ismimi ilk sayfada görebilirsiniz. Ben sadece Samsun ili değil bir çok ile Yurt dışı’nda firmalarla web sitesi yaparak çalışmalarda bulundum.

Web Tasarım Yapım Adımları :
Projelendirme
Grafik Tasarım
HTML / CSS Kodlama
CMS Entegrasyonu / Yazılım İşleri
Test
Yayın

Web Sitesinden Para Kazanılabilir mi? Nasıl Kazanabilirim?
Tabikide kazanabilirsiniz. Peki nasıl sorusuna geldiğimizde, günümüzde büyük haber siteleri portallar ve forum gibi web siteleri Google Adsense dediğimiz Google’ın para kazanma yolu ile web sitesi sayesinde para kazanılıyor.

Google’dan para kazanmak için, öncelik olarak yukarda saydığım gibi eğer yazmayı seviyor iseniz bir blogunuz olmalı. Blog Site Nasıl Açılır? makale başlığımdan konuya bakabilirsiniz.
Blogunuza sürekli güncel özgün yazı girğinizde Google arama motoru sizi fark edecektir. Ve sitenize reklam vermek için başvurduğunuzda başvurunuz kabul edilir, ve sitenizde reklam yayınlamaya başlarsınız. Genelde gösterim ve tık üzerinden para almaktasınız. Yani ne kadar sitenizdeki yazılarınızı okutursanız o kadar çok para kazanırsınız.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp ile İletişime Geç!
samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım samsun web tasarım