Categories
Blog

Bu yazımda size google arama motorunda web sitenizin nasıl üst sıralarda yer alabileceğini açıklayacağım. Google’da üst sıralarda web siteniz nasıl yer alır? Google aramalarında üst sırada yer almak.

Bir web siteniz var ve ne kadar çabalasanızda hitiniz hiç artmıyor veya yazdığınız yazıların boşa gittiğini düşünüyorsunuz. Evet bazen ne kadar istesek de belki de bir yerde yanlış yaptığımızın farkında değilizdir. Bunun için ben size bir kaç adımdan oluşan Google aramalarında web sitenizin veya web sayfanızın nasıl üst sıralarda yer aldığını rakip sitelerin önüne geçebileceğinizi yazdım. Bu sayede reklam gelirlerinizde de artış olacaktır.

Adım 1 : Rekabetin az olduğu bir kategori seçin

Biliyorum neredeyse hepimiz gündem haberlerini veya ilgi alanımız olan bir kategori konusunda web sayfamızı kuruyoruz ve ilerletiyoruz fakat belirlediğimiz konunun rekabeti fazla olabilir. Yani o konuda bir çok web sayfası hazırlanıp sizden daha iyi olabilirler. Fakat biz ters köşe yapıp rekabetin de az olduğu konuyu seçerek web sayfamızı bu konuda yöneltiyoruz.
Örneğin Balıkçılık alanı. Bu alanda iş yapan veya çalışan olsa da günümüzde en az rekabet gören kategorilerden biri. Balıkçılık alanında sadece bir kategori oluşturarak bloğumuzda yazılar ekleyebiliriz. Zaten bu konuya gelen kullanıcı diğer yazılarda onun dikkati çekeceğinden sitede oturum süresini arttırmış olacaktır.

Anahtar Kelime Araştırmasında Rekabet Unsuru | Optimist Hub Blog

Adım 2 : Uzun bir anahtar kelime türetebilirsiniz
Mesela balıkçılık demiştik, balıkçı teknesi nasıl olmalı? gibi kelimelerle makale başlığınızı türetebilirsiniz. Bu alanda rekabet az olduğu içinde uzun bir anahtar kelime ile ilk sayfalarda çıkabilirsiniz. Eğer birde makaleniz düzgün ise rakiplerinizi bile geçer sıralamada üstte yer alırsınız.

Adım 3 : Merak uyandıran ve özgün bir yazı yazın

Balıkçılık kelimesi ile uzun anahtar kelimesi türetin demiştim. Burada da aynı şekilde Balıkçılıkla alakalı merak uyandıran bir makale başlığı olabilir. Mesela Balıkçılık Mesleğinde Muhakkak Olması Gereken Maddeler gibi. Bu makale başlığı gibi bir çok başlık türetilebilir. Ne kadar ilgi çekici olursa o kadar fazla ziyaretçi demektir. Bunu haber siteleri özellikle yapıyor. Buradan yola çıkabilirsiniz.

3 Adımda nasıl üst sıralarda çıkabileceğinizi anlatmaya çalıştım. Tabi bitmedi alt kısımda oluşan maddelerle de bunu web sitenizde tamamlayacağız.

(a) Tabikide makale yazımızın içeriği önemlidir. O yüzden yazılarımız kaliteli olmalıdır.
(b) Grafik ve görsellerle desteklenmeli. Yazımızda yazı ile alakalı muhakkak görsel olmalı.
(c) Yazımız tamamen özgün olmalı kesinlikle kopya içeren kelimelere yer vermeyin.

Diğer yazılarımda görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekim 2021
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031