Categories
Blog

instagram hesabınızda story yani hikayelerinizin daha fazla görünmesini sağlamak istiyorsanız bu ipucularını uygulamalısınız.

Sosyal medya uygulamalarından biri olan instagramda, işletmenizi veya profilinizi daha fazla görüntülenmesini bir kaç ipucu sayesinde yapabilirsiniz.

Instagram hesabınızda bir hikaye paylaştığınızda genelde takipçi sayınızdan bile daha az görüntüleme alıyor ise bir takım yaptığınız yanlışlardan kaynaklanıyor olabilir.

Özellikle story yani hikaye paylaşımlarınızda 24 saatte profilinizi tüm dünyaya ulaştırabilirsiniz. Bu sayede profilinizin ve hikayenizin görüntülenmesini arttırabilirsiniz. Dikkat çekici bir profile sahip iseniz bu sayede de takipçi artışı yaşanabilir.

instagram story

Konum etiketleyin

Hikayenizde konum etiketlemek çok önemli. Normal instagram paylaşımlarınız gibi hikayelerinize de konum etiketleyebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafa ait bulunduğunuz veya bulunmak istediğiniz yerlerin konumlarını etiketleyin. Özellikle kalabalık mekanlar ve sokaklar gibi bulunulan yerlerde konum eklemeniz sizin fotoğraflarınızın daha fazla izlenmesini sağlayabilirsiniz. Örn. İstanbul İstiklal Cad. gibi.

instagramda Konum etiketleyin

Hastag kullanılmalı

Gönderi paylaşımı gibi instagram hikayelerinizde de hastag kullanabiliyorsunuz. Fotoğrafla alakalı bir kaç hastag ile hikaye görüntülenmelerinde takipçilerin önüne çıkabilirsiniz.

Hikayende anket ve soru cevap yap

Normal anketlerini hikayelerinizde de yapabilirsiniz. Örneğin, alacağınız kıyafetin özelliklerini anket veya soru cevap gibi sorular sorabilir takipçilerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Ne kadar ilgi çekici soru sorarsanız o kadar izlenme oranız artar.

En az 3 hikaye olmalı

Hikayelerinizde en az 3 görsel paylaşın. Birbiri ile alakalı veya konu üzerinde fotoğraflar paylaşarak profilinizde uzun süre izlenim olmasını sağlar. Bir fotoğrafla profiliniz hemen kapanabilir fakat birden fazla hikaye paylaşımında dikkat çekebilirsiniz. Örneğin, partiye gittiniz ve konum eklediniz. Parti ile alakalı arandığında sizin bir fotoğrafınızı izlenip kapanabilir ama birden fazla görsel dikkat çekebilir.

Belirlediğim adımları doğru olarak yaptığınızda hikayelerinizde görüntülenme sayısını arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ocak 2022
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31