Categories
Blog

WhatsApp sözleşmesinin ardından kullanıcılar tepki olarak başka alternatif mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. Peki, WhatsApp hesabınızı sildiniz mi? Hesabını hala aktif.

WhatsApp, kullanıcılarına güncellenen koşullarını ve gizlilik ilkesini içeren bir bildirim ile gündeme geldi.

Türkiye’deki kullanıcıların tepkisini çeken Whatsapp sözleşmesi maddeleri içerisinde, “Facebook şirketlerinin bir parçası olan WhatsApp, diğer Facebook şirketlerinden bilgi alır ve bu şirketlerle bilgi paylaşımında bulunur.” ifadesi dikkat çekerken, güncellemeye tepkili olan kullanıcılar WhatsApp uygulamasının alternatifi olan ‘Signal’ uygulaması, Telegram, Messenger ve BiP’e yöneldi.

Genelde kullanıcılar alternatif olarak Yerli uygulama olarak BİP’e veya Rus yapımı Telegram uygulamasına yöneldi. Fakat WhatsApp kullanıcıları diğer uygulamaya geçişlerinde unuttukları bir şey var. Hesap silmek…

Whatsapp’a tepki olarak diğer uygulamaları telefonlara kurarak geçiş yapan kullanıcılar WhatsApp hesabını silmeden diğer mesajlaşma uygulamalarını yüklediler.

Akıllı telefonlarınızda WhatsApp uygulamasını direk uygulamayı kaldır yaparak kaldırmış iseniz WhatsApp hesabınız hala aktif durumda olduğunu unutmamalıdır.

Peki, WhatsApp uygulamasından hesabınızı nasıl sileceksiniz. Bu adımları uygulayarak WhatsApp uygulamasındaki hesabınızı silebilirsiniz.

Seçenekler> Ayarlar > Hesap > Hesabımı sil’e basın.
Ülke kodunuzu seçin ve telefon numaranızı girin.
Sil> SİL’e basın.
Ama unutlulmamalıdır ki, hesabınızı sildiğinizde:

Hesabınız WhatsApp’tan silinir.
Telefonunuzdaki sohbet geçmişiniz silinir.
Tüm WhatsApp gruplarınızdan silinirsiniz.
Tekrar Whatsapp uygulamasında hesabınızı açtığınızdaki bir önceki yedekten sohbet geçmişlerinizi yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekim 2021
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031